Alın çizgilerini gidermek için dolgu veya toksin uygulamaları yapılmaktadır. Şayet mimik kaslarının hareketi ile ortaya çıkan kırışıklık söz konusu ise toksin uygulamasının yapılması daha doğrudur. Toksin uygulaması yapılmasına rağmen alında çizgileri devam ediyorsa bu durumda çizgilerin içine veya hemen altına kanul ile dolgu uygulaması yapılabilir.

Alın çizgilerine dolgu işleminde kırışık hattın içine ve altına iğne ile hyalüronik asit enjekte edilir. İğnenin acısını hissetmemeniz için, işlem yapılacak olan bölgelere uyuşturucu özelliği olan kremler sürülmekte veya uyuşturucu enjeksiyonlar yapılmaktadır.

Alın çizgilerine dolgu uygulanacak kimselerin probleminin boyutlarına göre, işlem sırasında uygulanacak olan dolgu miktarı değişiklik gösterebilir. Uygulamanın etkileri hemen görünürlük kazanabilir ama ilk bir iki günlük süreçte kızarıklık yada şişlik olması olasıdır. En ideal görüntü için 3–4 gün beklemek gerekir. Hasta 2-3 hafta sonra kontrole çağrılır. Elde edilecek sonuç 9–18 ay arası süreyle muhafaza edilir.

İşlem süresi 15-20 dakikadır. Ağrısız bir işlemdir. Kanul ile yapılır.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara