Göz altı dolgusu (Işık Dolgusu); gözyaşı oluğu ya da göz pınarı çukuru herkeste mevcuttur. Ama bu  oluğun normalden daha derin ya da çökük olması estetik olarak göz kapağının daha kötü görünmesine sebep olabilir. Çünkü bu görünüm kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir.

Uygulanacak hacim kişinin gözaltı oluğu derinliğine bağlı olarak değişebilir. Genellikle 0.5 cc ile 1 cc hacim herkes için yeterli olabilir. Aşırı doz uygulaması o bölgede normalden daha kabarık bir görünüm oluşturabilir. Buna tindal etkisi denir. Bu istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle fazla düzeltme yapmak bu bölgede sakıncalıdır. Bunun yerine hastaya 3 hafta sonra ek doz uygulanması önerilir. Dolgunun etkisi 8-12 ay kadardır. Bu bölgede kullanılan dolgu çok ince bir dolgu olduğu için dolgunun kalıcılığı göreceli olarak diğer bölgelere göre kısadır.

Işık dolgusu uygulaması, gözaltı bölgesindeki kemik oyuğunun en derin noktasına yerleştirilir. İğne veya kanulle yapılır. Kanülle yapılırsa şişlik morluk genelde görülmez ancak dolgu çok derine koyulamayabilir. İğne ile direkt kemik üzerine dolgu koyulabilir fakat bu yöntemde de morluk şişlik vb durumlar ortaya çıkabilir. Uzmanlık gerektiren bir uygulamadır.

Dolgu işlemi 15 dakika sürer. Genellikle ağrısızdır.

Bu bölge belki yüzdeki en hassas bölgedir, çünkü cilt çok incedir ve cilt altı dokusu yok denecek kadar azdır. Bu bölgeye yapılan yanlış uygulamalar hemen kendini belli eder ve kötü görünüm yaratabilir. En sık yapılan hata uygun dolgu maddesi kullanılmamasıdır. Bu bölge için uygun olmayan diğer yüz bölgeleri için üretilmiş viskozitesi yüksek göz altı dolgusu göz kapağında nodüler ve belirgin bir görünüm yaratır. Tedavisi bu dolgunun çıkarılması ya da hyaluronidaz uygulanarak eritilmesidir. İkinci sık yapılan hata ise dolgunun yüksek volümde verilmesidir. Bu durumda uygulanan bölge kabarık ve hafif gri-morumsu bir renkte gözükür.

Yetkin uzman ellerde doğru teknik ve doğru dolgu ile yapıldığında ışık dolgusu yorgun yüz ifadesinde çok hızlı bir düzelme meydana getirir. Göz altındaki koyuluğun da bir miktar azalmasını sağlar.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara