Aşırı terleme derdi olanların can dostu botoks uygulamasıdır. Terleme vücut ısısının ayarlanması için sıcak soğuk havalarda gerekli bir mekanizmadır. Gün içindeki aktiviteler sırasında vücudumuz terleyerek tepki verir. Fizyolojik terleme ihtiyacı dışında gelişen ve günlük hayatımızı önemli ölçüde etkileyen aşırı terleme durumuna “hiperhidroz” adı verilir. Bu durum ter bezlerinin aşırı çalışmasından kaynaklanır. Aşırı terleme toplumda her 100 kişide 3’ünde görülmektedir. Kişinin hayat kalitesini etkileyen bir durum oluşturur. Başka kişilerle olan ilişkilerini, iş seçimini, kariyerini, kişisel görüntüsünü, kısacası kişinin tüm sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilir.

En sık kullanılan tedavi yöntemlerinden biri botoks uygulamasıdır. Botoks uygulaması 2004 yılında ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) onayı almıştır. Aşırı terlemenin tedavisinde botoks kullanımı yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Özellikle koltuk altı, el ve ayak terlemeleri için uygulanmakla birlikte vücutta terleme olan her noktaya uygulanabilmektedir.

Botoks son zamanlarda oldukça sık kullanılan güncel bir tedavi yaklaşımıdır. Kalıcı çözüm sağlamamasına rağmen yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Özellikle ilkbahar yaz aylarında tercih edilerek kişilerin ortaya çıkan yoğun terleme sorununu ortadan kaldırmaktadır. Botoks uygulaması sonrasında uygulama yapılan bölgede aşırı terleme engelleneceğinden ter kokusu da ortadan kalkacaktır.

Botoksun terlemeyi önleyici etkisi, terlemede rolü olan sempatik sinirlere etki ederek ter bezlerinden ter üretimini önlemesinden oluşur. Uygulamadan sonra etki birkaç gün içinde ortaya çıkar ve 6-10 ay kadar devam eder.

Botoks, tedavi amaçlı doğru ve iyi kullanıldığında zararsızdır. Yanlış dozlarda ve doğru olmayan uygulamalarda zarar verir. Her ilaçta olduğu gibi botoksun da yan etkileri bulunmaktadır. Uygulamadan sonra birkaç gün süren geçici ağrılar olabilmektedir. Botoksa karşı alerjisi olanlarda, gebelerde ve kas hastalığı olan kişilerde uygulanması önerilmez. Özellikle antibiyotiklerle ve kas gevşeticilerle birlikte uygulamamalıdır.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara