Diş sıkma veya diş gıcırdatma olarak da bilinen sorun önemli bir sağlık sorunudur aslında. Kaygı bozukluğu ve stres gibi nedenlerden dolayı istemsiz olarak hastalar dişlerini sıkarlar ve geceleri dişlerini gıcırdatırlar. Bu durum hem uyku bozukluklarına hem de diş ve çene problemlerinin gelişmesine neden olur. Sabah uyandıklarında hastaların dişleri ve çeneleri ağrır.

Diş sıkma sorununun çözümünde uygulanan yöntemlerden birisi de botoks uygulamasıdır. Botoks her iki tarafa da çiğneme kaslarına ve gerekli ise temporal kaslara uygulanır. İşlem uygulaması basittir. 10-15 dakikada biter. Etki süresi 4-6 aydır. Değişik protokoller olmakla beraber sıklıkla her bir tarafa çiğneme kasına 15-25 Ünite civarında botoks uygulanır. Bu süre sonra uygulama tekrarlanmalıdır. En önemli faydası hastalar zamanla çene sıkma alışkanlıklarını değiştirdikleri için bir süre sonra istemsiz aşırı çene sıkma hareketlerini unutmakta ve bu davranış değişikliği ileride Botoksa olan ihtiyacı yok edebilir. Yani botoks bir nevi çene sıkma alışkanlığını değiştirmektedir.

Bunun dışında çene ucundaki kırışıklıkların giderilmesinde, marionette çizgilerinde, ağız köşesi düşüklüğünde de botoks uygulanabilir.

Çene Botoks uygulaması basit bir işlemdir. Tekrarlanabilir. Diğer yüz estetik uygulamaları ile kombine yapılabilir. Bu sayede diş sıkma problemi olan bir çok hasta tedavi edilebilir.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara