Estetik cerrahi ve ameliyatsız estetik uygulamaları alanında en çok rağbet gören uygulamaların başında burun bölgesi uygulamaları gelir. Burun dolgusu uygulaması burnu şekillendirmeye yarayan, ameliyatsız burun estetiği işlemidir. Burnun çeşitli nedenlerden dolayı yüksek seviyede orantısız olması halinde veya estetik burun ameliyatı sonrası minimal düzenlemeler gerektiren durumlarda uygulanmaktadır.

Buruna dolgu uygulaması isteyenlerin büyük kısmının ilk beklentisi burundaki kemeri yok etmektir. Eğriliğin derecesi eğer hafifse dolgu ile çok iyi sonuçlar elde edilebilir. Burnun kemerinin üstüne ve altına küçük miktarlarda uygulanan dolgu ile çıkıntı örtbas edilebilir. Dolgu uygulaması isteyen hastaların diğer önemli beklentisi burnun kalkıklığının artırılmasıdır. Burnun ucunun kalkması ve dik duruşu özellikle yan profilden daha estetik olarak hoş gözükmesini sağlar.

Burun dolgusu işleminin ağrısız bir şekilde tamamlanabilmesi için burun bölgesine uyuşturucu krem sürülmesi genellikle yeterli olmaktadır fakat bazı durumlarda az miktarda lokal anestezi takviyesi de gerekebilir. Arkasından, burun önceden planlanıldığı gibi şekillendirilir. İşlem sırasında minik iğneleri olan enjektörler aracılığı ile gerekli bölgelere dolgu maddesi enjekte edilir.

Ameliyatsız bir yöntem olan burun dolgusu uzun zaman gerektiren bir uygulama değildir. Burun dolgusu işlemi sadece 15-20 dakika sürmektedir. İlk 2-3 gün boyunca işlem gören bölgede kızarıklık ve şişlik gözlenebilir. İşlem sonrası 21 gün sonra hasta tekrar kliniğe davet edilir ve gerekli ise ilave minik enjeksiyonlar yapılır. Şişliğin azalması ve burun şeklinin oturması ile birlikte istenilen görünüme 7-10 gün içerisinde kavuşulur ve etkisi yaklaşık 12-18 ay boyunca devam eder. Burun dolgusu estetiği kolay bir işlem olması, kısa ve acısız uygulama süresi vadetmesi nedeni ile sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Uygulama sonrasında küçük iğneler sebebiyle oluşabilen morluklar ilk gün makyaj ile kapatılabilecek bir evredeyken 7 gün içinde tamamen yok olur. 18 ay sonra işlem tekrarlandığında kalıcılık daha da uzar ve 4 yıl kadar etki sürebilir.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara