Botoks, cildinize genç bir görünüm vermek için yapılan, kırışık ve çizgilerinizden çok kısa sürede kurtulmanızı sağlayan bir uygulamadır. Cerrahi müdahale olmadan gençleşmenizi sağlar, çok hızlı ve etkin sonuç verir. Botoks uygulaması özellikle yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerinin, kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır ve zaman içinde etkisini büyüterek yüzdeki yaşlanmayı yavaşlatır.

Botoks uygulaması, etkisini uygulamadan 48 saat sonra göstermeye başlar. Son halini alması 10-15 günü bulur. Botoksun etkisi, ilk uygulamalarda 4 aya, tekrar eden uygulamalarda 6 aya kadar çıkabilir. Büyük yüz kaslarına sahip kişilerde (örneğin erkekler) ya da yüz kaslarını daha fazla kullanan kişilerde tedavinin daha sık tekrarlanması gerekebilir. Botoks enjeksiyonları 10 yılı aşkın süredir güvenle kullanılmakta olup FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmıştır. Botoks uygulamasının yan etkisi son derece azdır. Uygulama sonrasında, hafif bir baş ağrısı ve morarma olabilir. Morluklar birkaç günde iyileşmekte ve makyajla kapatılabilmektedir.

Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikro enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Eğer terleme tedavisi yapılacak ise el ve ayak ağrılı olabileceği için blok anestezisi uygulanabilir. Koltuk altı anestezi gerektirmez.

Kırışıklık için uygulama süresi 5-10 dakika, terleme tedavisi uygulaması ise 10-15 dakikayı bulabilir.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara