Yüzümüz mevcut hacmini yıllar içeresinde kaybeder. Orta yaş ve sonrasında bu hacim kaybı gözle görünür bir hale gelir. Şakaklarımızda buna dahildir. Gözlerimizin iki yanında kaşlarla saç çizgisinin önünde yer alan şakaklarımız zamanla çökmenin gözlemlendiği bir bölgedir. Bütünsel estetik için şakak bölgesinin ideal hacminde olması yüze canlılık verir.

Yaşla birlikte ,çukur kemik tabanında çökme, derialtı yağ dokusunda erime, deride sarkma ve incelme olur. Zamanla şakakta bu değişikliklerle konkav bir görüntü olur, çukurun ön sınırını oluşturan göz dış kemiği daha belirgin bir hale gelir. Kaşlar sağlıksız olarak ön plana çıkar. Şakak kaşın dış 1/3 kısmını desteklediği için yaşlanma ile karşıdan görünümde kaşın dış kısmı görünmez. Şakaklardaki basıklık, göz çevresindeki kırışıklıkları daha belirgin hale getirir; göz kapaklarının yandan sarkmasına neden olur.

Şakak dolgusunun faydalarını şu şekilde sayabiliriz;

  • Şakak bölgesinde mimiklere bağlı oluşan çizgeleri yok eder.
  • Şakaklara hacimli ve canlı bir görünüm sağlar.
  • Şakak dolgusu kaşların ve alnın da düşüklüğünü toparlamaya yardımcı olur.
  • Yüzün tamamına genç, dinamik bir ifade sağlar.

Şakak dolgu tedavisinde mümkün olan en az miktarda morluk oluşması hedeflenir. Bunun için ince uçlu iğneler kullanılır. Dolgu enjeksiyonları yüzeysel olarak yayıldığı için damarlara ya da arter duvarlara temas etme riski düşük olur. Dermal dolgu maddelerinin çoğu, şakak dolgu işleminiz sırasında acı oluşma riskini önemli ölçüde azaltacak bir lokal anestezi ile uygulanır. Şakak dolgusundan sonra, etkileri hemen belli olur. Herhangi bir şişlik varsa, bu şakak dolgusundan sonraki 2-3 günü içinde çözülecektir.

Şakak dolguları orta veya kalın dolgular ile yapılır. İşlem süresi 15-20 dakikadır. İnce iğne ile yapılır. Ağrısız bir işlemdir. Çapraz bağlı hyaluronik asit dolgular kullanılır. Kalıcılık ortalama 18 aydır.

Ufak çürümeler, gerginlik, dolgunluk hissi, baş ağrısı , yüzeysel damarların görünür hale gelmesi oluşabilecek yan etkilerdir. Birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.

Şakaklarda zamanı durdurmak, genç ve sağlıklı görünüm için, derin dermal dolgularla eksikleri yerine koymalıyız. Sağlıklı ve dinlenmiş görüntü için dolgunluğunu kaybetmiş şakakların gençlik haline döndürülmesi ile tekrar kazanılabilir.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara