Güçlü bir çene şekli bir yüzün önemli bir unsurudur. Yüzle uyumlu bir çene şekli, güçlü bir çene çizgisi hattı ve simetrik görünüm yüzün genel görünümünün daha dengeli olmasına yardımcı olabilir. Çenedeki en yaygın şekil bozuklukları hacim eksiklikleri, çene büyüklüğü, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri ve çene altı sarkmaları olarak sayılabilir. Hasta, yüzle uyumsuz çene şeklinden, zayıf çeneden, büyük çeneden ya da gıdı denilen çene altı bölgesindeki sarkan ve kırışan boyun derisinden şikâyetçi olabilir. Daha hafif seviyedeki şikâyetler arasında da çene hattı çizgisinin belirsiz olması ya da çene ucundaki gamzeye benzer çizgiler en yaygın estetik şikâyetler arasındadır.

Güçlü bir çene şekli ve çizgisi, gençliği, canlılığı ve çekiciliği simgeler. “Güçlü ve belirgin bir çene hattına” sahip olmak genellikle mandibular açıdan çene noktasına düz uzanan, belirgin mandibular bir sınıra sahip olmak anlamına gelir. İyi bir çene kemiği yapısı, sadece kat kat ya da yağlı olmayan bir cilt yapısı sayesinde görülebilir.

Çene dolgusu uygulama bölgesi Yüz’dür. Yüz estetik olarak üç eşit parçaya bölünür. Alın, burun ve çene bölgesi bu üç bölge birbirine eşit uzunluktadır. Bu orana altın oran denir. Estetik olarak ideal görünümdür. Bu bölgede genelde alın bölgesi değişmez. Ama burun ya da çene uzunluğu bireylere göre farklılık gösterebilir.

Dolgu enjeksiyonları genellikle yüz bölgesindeki cilt kırışıklıklarını ya da çukurlukları doldurmak için kullanılan estetik yöntemidir. Ayrıca yüzdeki hacim eksikliklerini dolgunlaştırarak gidermek için de uygulanır. Derinin altına enjekte edildiğinde, dolgu enjeksiyonu, bu alanı dolgunlaştırarak yükseltir. Dolgu enjeksiyonun etkisi kullanılan ürünün niteliklerine göre değişmekle birlikte genellikle dolgular belli bir süre içinde ortadan kaybolur. Dolgu malzemeleri enjeksiyonu ile artan çene projeksiyonu, daha ‘V’ şeklinde bir yüz şekli oluşturabilir. Bu, çenenin oranları yüzün diğer özellikleri ile uyumlu hale getirebilir ve yüzün genel estetiği artırılabilir.

Ayrıca jawline dolgu çene köşesine uygulanarak çenenin daha köşeli ve çıkık görünmesini sağlar. Genelde her bir alana 1-2 cc uygulaması iyi bir sonuç verir. Çene ucundaki gamzenin yok edilmesi içinde dolgu uygulamaları iyi bir çözümdür. Hemen sonuç alınır. Ayrıca çene ucunda doğumsal ya da sonradan edinilmiş asimetrileri düzeltilmesinde de çene dolgusu yardımcıdır. Üst çenedeki gerilik ya da düzlüğün düzeltilmesi içinde yine dolgu uygulanabilir.

Genç yüz üçgen yüzdür. Kişiler yaşlandıkça çene hattı kenarındaki cilt sarkmaları ile yüz kareleşir veya ters V halini alır. Çene dolgusu ile çene hattı belirginleştirilip ve altın orana katkı sağlanır. Çene yan hattı dolgusu ile yüz kareliği ovalleştirme daha genç bir yüz ifadesi elde edilir. Çene bölgesi güzelleştirilerek iyi bir görünüm kazanılabilir. Ama yüzü değerlendirirken sadece çeneyi değil tüm yüz yapılarını ve birbirleriyle olan ilişkilerini ve orantısal farklarını da iyi bir analiz etmek faydalı olacaktır.

Çene ucundaki gamzenin yok edilmesi içinde dolgu uygulamaları iyi bir çözümdür. Hemen sonuç alınır. Ayrıca dolgu çene köşesine uygulanarak çenenin daha köşeli ve çıkık görünmesini sağlar. Genelde her bir alana 1-2 cc uygulaması iyi bir sonuç verir.

Çene (Jawline) dolgusunda kalın dolgular kullanılır ve işlem 15 dak. sürer. İğne ile veya kanul ile uygulama yapılır. Ağrısız bir işlemdir. Ortalama 18-24 ay kalıcılık görülür.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara