Kaş arasındaki belirgin dikey çizgiler botoks uygulanması ile düzeltilebilir. Kaş çatma ya da kızma gibi mimik hareketlerinin tekrarlayıcı etkileri sonucu kaş arasında çizgi şeklinde kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu çizgilenme tek ya da birden fazla diklemesine şekildedir. Bu çizgilerin derinliği kişinin kaş çatma kaslarının gücüne ve ne kadar mimik hareketi yaptığı ile ilgilidir.

Kaşlar arasındaki bu çizgilenme zamanla derinleşir ve ciltte hacim kaybı oluşturur. Bu evre oluşmadan yapılan botoks uygulaması doğrudan etki gösterir. Geç müdahale edilmiş ya da uzun süredir çizginin var olduğu kişilerde, kırışıklık kat izi şekline dönmüş olabilir.

Kaş arası botoksun kullanımı, sinirler ve kaslar arasındaki uyarıları kesintiye uğratmasından kaynaklanıyor. Kesintiye uğrayan sinirlerde kasları uyaramıyor ve kaslar serbest kalmak mecburiyetinde kalıyor bu da alın derinizdeki kırışıklıkların, kaş arası çizgilerin ya da cildinizin mimiksiz ve düzgün bir görünüm almasını sağlıyor. Botoks uygulamasının etkisi kalıcı değildir ama sürekli ve düzenli olarak yenilebilir bir özelliktedir.  6-8 aylık bir zaman diliminde alın ve yüz ile ilgili kırışıklıklarla mücadelede kısa bir mola vermenizi sağlıyor. Ağır spor yapmak, yaz mevsiminde yoğun güneş ışınlarından etkilenmek kullanım süresinde azalma sağlayabilir. Her mevsim uygulanabilir bir yöntemdir.

Botoks uygulaması, estetik alanda kullanılma için hazırlanan tüplerde bulunuyor. Cilt yapısına uygun ve dokulara zarar vermeyecek nitelikte dizayn edilen enjektörler ile cildin alt katmanına transfer edilir. Şayet yaptığımız uygulama sadece kaş ortası ise 3-5 dakikada tamamlanır. Derin çizgi ve katman oluşturan kırışıklığın giderilmesi için yeterli ünitede uygulama yapılır. İşlem sonrasında herhangi bir kızarıklık, şişlik ya da morarma gibi belirtiler oluşmaz. Pansumana gerek yoktur. İzi belli olmaz ve kanama olmaz. Ayrıca kesi olmadığı için enfeksiyon da oluşturmayan pratik bir uygulamadır. Alın botoks uygulanması ile kombine yapılabilir. Bu durumda ise ortalama 10- 15 dakika sürer.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara