Mezo Botoks klasik Botoks tekniklerinden farklı olarak uygulanan bir işlemdir ve son zamanlarda giderek daha fazla ön plana çıkmaktadır. Ünlü ve Sanatçı Botoks  adıyla da bilinen bu yöntemde bakteri botoks maddesi doğrudan kas yapısının içine değil, derinin alt katmanlarına enjekte edilmektedir. Yüz, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilmesinin yanı sıra bacak ve kol içlerine ve diğer tedavisi zor benzer vücut bölgelerine konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Yanaklar, çene, boyun, şakak gibi bölgelerde ince kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde ve genişlemiş gözeneklerin kapatılmasında estetik açıdan çok etkilidir.

Minimal Botoks olarak da nitelendirilen, işlem oyuncu Botoks olarak da bilinmektedir. Botoks  sonrasında ilk 24 saat önemlidir. Hamam ve sauna tarzında aşırı sıcak ortamlara girilmemesi, ilk gün banyo yapılmaması gereklidir. Yüz masajı veya uygulama bölgelerine baskı- basınç yapacak etkilerden kaçınılmalıdır.

Mezo Botoks uygulamasında kasa herhangi bir işlem uygulanmadığı için doğallık ve mimik kaybı yaşama durumu ortadan kalkmaktadır. Bu teknik sayesinde hastanın vücudunda gerekli görülen ve form kaybı yaşayan her bölgeye Botoks uygulanması mümkün kılınmaktadır. Derinin alt tabakalarına enjekte edilen Botoks içeriği, özellikle boyun, yüz ve dekolte bölgelerinde muhteşem ve doğal sonuçlar vadetmektedir. Ayrıca çene, şakak, yanaklar ve alın bölgesinde uygulanmasının yanı sıra bacak iç bölgeleri ve kol altlarında görülen çizgi, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi için de kullanılabilmektedir. Bu teknik yardımıyla kaşlar şekillendirilebilir, çenedeki çukur ve düzensiz görünümler ortadan kaldırılabilir, dudak çevresindeki çizgiler ve boyun sarkmaları tedavi edilebilmektedir.

Hızlı, kolay ve güvenli bir yöntemdir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen ve enjekte ile yapılan, konfor içerikli bir tekniktir. Ortalama 10- 15 dakika içerisinde tamamlanır ve hiç iz olmadan kişi sosyal yaşamına devam edebilir.

Mezo Botoks, 18 yaşını geçmiş ve genel sağlık durumu uygun olan her bireye uygulanabilir. Özellikle boyun ve dekolte bölgesinde etkisini gösteren ve form kayıplarını en aza indiren Mezo Botoks tekniği ciltteki gözenekleri daraltarak cildin kalitesini oldukça artırmaktadır. Sadece tek bir uygulama ile cildi besleyip kalitesini artıran, çizgi, kırışıklık ve gözeneklerin giderilmesini sağlayan, hem de bütün bunları yüz mimiklerini etkilemeyerek, abartılı görünümlere yol açmayarak gerçekleştirebilen bu teknik son dönemlerde yoğun ilgi görmektedir.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara