Botoks, estetik ameliyatlarda uygulandığı gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde de uygulanabilir. Özellikle kas, cilt ve sinir problemlerinde botoks uygulanmaktadır. Botoks işlemi, bir enzim olduğu için enjekte edildiği bölgede herhangi bir semptoma neden olmaz ve yan etkisi bulunmamaktadır.

Ancak botoks uygulaması yaptırmak isteyenlerin kafalarında birçok soru işareti mevcut. Botoks işleminin acı verip vermediği en çok dile getirilen kaygılardan biridir. Deriye çeşitli iğneler batırılarak ve gözeneklere sıvı enjekte edilerek yapılan bir işlem için bu kaygıların olması normaldir. Ancak uzmanlar botoks işleminde korkacak bir durum olmadığını sıklıkla dile getiriyor.

Öncelikle botoks işleminde lokal anestezi uygulandığını belirtmek gerekiyor. Operasyon bölgesi bir krem yardımıyla uyuşturulduktan sonra uygulanıyor. Ancak yine de bir sinek ısırığını andıran bir acı hissetmek mümkün. Ağrı kişiden kişiye değişmektedir. Herkesin ağrı eşiği farklıdır. Aynı kişilerde farklı zamanlarda duygu durum değişikliği veya hormonal değişikliklere bağlı olarak ağrı eşikleri değişebilmektedir. Ağrı göreceli bir kavramdır.

Kliniğimizde hastaların ağrı , acı hissetmemesi için birden fazla yöntem bir arada kullanılmaktadır. Öncelikle etkili bir lokal anestezik krem sürülmekte ve 15-20 dk. beklenmektedir. İşlem sırasında enjeksiyon yapılacak alan buz ile soğutulmaktadır. Ayrıca iğne yapılması sırasında vibrasyon titreşim kullanılarak ağrı neredeyse tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara