Göz etrafındaki kırışıklıkları gidermeye yönelik kaz ayakları botoks uygulaması gereksinimleri; Göz etrafı kırışıklıkları tekrarlayıcı mimik hareketleri ve zamanla oluşmaya başlar. Bu kırışıklığın derecesi ve oluşma süresi birçok faktöre bağlıdır. En sık neden göz etrafı mimik kaslarının fazla kullanımıdır. Göz kısma ya da gülme gibi yüz ifadeleri bu kırışıklıkların oluşması için bir nedendir. Ayrıca cilt yapısı çok ince olan hastalarda bu tekrarlayıcı mimik hareketlerinin baskısı daha fazla olacağından, kırışıklık oluşumu daha erken görülebilir. Meslekte önemli bir etkendir. Devamlı dikkat gerektiren ya da konuşma gerektiren işlerle uğraşanlarda yine göz etrafı çizgilenmeler daha fazla olabilir.

Göz dış tarafında oluşan ışınsal tarzda çizgilenmeler kazayağı kırışıklığı denilir. Bu kırışıklıkların tedavisinde botoks çok etkindir. Özellikle kırışıklıklar tam oturmamışsa tek başına botoks uygulaması neredeyse mükemmel sonuç verir. Kazayağı botoks uygulaması, gözün yan kısmında ve şakaklara doğru olan kısımda estetik botoks olarak uyguladığımız yöntemdir. Botoks enjeksiyonu ile bu bölgedeki çizgi ve kırışıklıkların tamamen giderilmesini, belirli sürede sağlıyoruz. Süre ise botoks kullanım süresiyle alakalı olarak 6 ila 8 ay arasındadır.

Uygulama sonrasında da enfeksiyon riski düşük ya da çok azdır. İşlemimiz sadece kaz ayakları olduğunda 10 dakikada tamamlanır. Botoks uygulamasından hemen sonra günlük aktivitelere dönülebilir iz, kanama, şişlik, morluk gibi etkiler olmaz. Kaz ayaklarına uygulanan botoks ile düşen kaşların uçları da form kazanır. Bakışlara canlılık kazandırırken, çekinmeden gülümseyebilmenin rahatlığı elde edilir. Kullanım süresi boyunca o bölgedeki kasların gevşemesine etki ettiği için, ilerleyen dönemlerde de yaşlılık belirtilerini ötelemeye etkide bulunur.

Kazayağı botoks uygulamasının fiyatı, kliniğimizde yapılan muayenede belirlenir. Kişinin cilt yapısı ve kırışıklıkların formu, uygulanacak ünite miktarını belirler. Kaz ayakları ile uygulanacak diğer bölgelere botoks var ise kombine olarak yapılır ve fiyat belirlenir.

Hizmetlerimiz

Göz Çevresi (Kaz Ayağı Çizgileri) Botoks

More Info

Randevu Talep Formu    Call Now Button Şimdi Ara